TR EN

Tedavi ve Pansuman Arabası - Paslanmaz Çelik
Teklif Listesine Ekleadet

Tedavi ve pansuman arabamızı tasarlarken, sağlık hizmeti veren gönlünü insan sağlığına adamış değerli doktorlarımız ve hemşirelerimizden görüşler aldık, onları dinledik. Pratik, kolay kullanımlı her türlü ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlaya bilecekleri, defalarca hemşire odasına ya da ilaç odasına giderek hizmet sürelerini uzatan, zaman kayıplarını bizlerle paylaştıklarını gördük ve onlara daha iyi bir hizmet sunabilmeleri için, servislerdeki hizmet kalitesini arttırmak için tedavi ve pansuman arabasını yarattık.

 

Pansuman arabasını dizayn ederken; pansuman sonrasında atıkları toplayabilecekleri bir çöp kovası, isteklerine göre modüler tıbbı atık kovası, sarf malzemelerini ya da sıvı içerikli ilaçlarını koyabilecekleri hareketli açık alanlar, tıbbı aletlerini koyabilecekleri çekmece, her hasta için kullanacağı malzemeleri hazırlayıp rahatlıkla hizmet verebileceği ayrılabilir tepsi, atıkları ya da sarf malzemeleri koyabileceği yan hacimler ile konforlu bir pansuman arabası kullanımı sağlamaya çalıştık.

 

Tedavi ve Pansuman ArabasıÖnce tamamiyle plastik aksamlı bir pansuman arabası oluşturduk, bunu yaparken de sadece  rotasyon plastiklerin kullanılabilirliğini gördük. Ancak bu plastik yapının etrafında oluşturduğu o ham toz plastik kokusu  rahatsız edici düzeydeydi, pürüzlü, kumlu yüzeyin oluşması, derz açıklıklarının da olması temizlik açısından hiç hoş olmayacaktı ve anladık ki statik elektriklenmenin de kaynağı oldu. Kokusu, rahatsız edici kırılganlığı nedeniyle konforlu kullanım sağlanamadığını gördük ve bu kadar sebep bizi bu plastik pansuman arabası uygulamasından vazgeçirdi.

 

Neden Sarı;  Sarı renk; sevincin, üretim ve verimliliğin rengidir. Paslanmaz çeliğin soğuk kanadından biraz da olsa uzaklaşıp ona biraz sevecenlik katmaktı amacımız. Sarı ve gri kombinli pansuman ve tedavi arabalarının kullanıcıları ve hizmet sahiplerini de mutlu ettiğini gördük.

 

Tedavi ve Pansuman ArabasıBizce bir pansuman arabası küçük, pratik ama olabildiğince fazla amaca hizmet etmeli ve sanıyoruz ki sizlerin taktiri ile bunu başardık.

Bizim için şu aşamadan sonra yeni hedef, bir adım daha iyiye gidebilmek için siz değerli kullanıcıların tecrübe ve bilgi birikimlerinizi bizlerle paylaşmanız, yeniliklerle bir adım daha ileriye gidebilmek için elimizden geleni yapmak konusunda bizlere yardımcı olmanız ve böylece medikal araba tasarımlarımızı geliştirerek devam ettirmektir.